Havas

Uvítání ve 3D


3D tiskárna je vcelku originální způsob, jak přivítat návštěvníky, kteří přicházejí za námi do Expa 58. Stojí hned vedle recepce, takže každý má možnost vidět, jak tisk postupuje, a prohlédnout si aktuální modely vyvinuté našimi 3D specialisty.

 


Na naší 3D tiskárně lze postup tisku pozorovat každý den. Od magnetů s designem na míru přes Darth Vadera z Hvězdných válek až třeba po kuličkovou dráhu o pár dní později.

Tiskneme z ekologického materiálu, jehož základem je kukuřičný škrob. Takže se jedná o smíšený odpad, nikoliv jen o plast, jak by si lidé třídící odpad mohli myslet. Začali jsme před několika měsíci s menšími věcmi pro naše klienty a nedávno jsme otestovali odlévání čokolády do forem z 3D tiskárny. Výsledek vypadá úžasně.

Výsledek vypadá úžasně.


A jak jsme se vůbec dostali k 3D tisku? Přivedl nás k tomu náš kolega z DTP, který je 3D specialista a jednu tiskárnu si sestavil sám pro osobní potřebu. Vše pro něj začalo jako koníček a teď má doma celkem tři tiskárny, které neustále vydávají hluk. Jak říká, je jednodušší vytisknout si malé součástky doma než pobíhat po hobby marketu a hledat přesné rozměry drobných dílků a součástek, které zrovna potřebujete.


Avšak nynější 3D tisk se dá přirovnat k fázi jehličkových tiskáren a doba laseru je teprve před námi. V dnešní době zdaleka nestačí mít nápad, co chcete vytisknout, a pak jen stisknout tlačítko. To je pořád ještě hudba budoucnosti.

A jak vidí specialista budoucnost 3D tisku obecně? Podle něj bude levnější, kvalita se bude zvyšovat, používání plastů se naopak sníží. Budoucnost bude patřit rychlejší technologii materiálů na bázi pryskyřic tvrzených UV laserem. Pokud jde o výrobky, pak největší dopad na lidstvo bude samozřejmě v oblasti medicíny, kde je cílem vytvořit orgány vhodné k transplantaci.

Innovation

Virtuální prohlídka Národního muzea

GOOGLE
Havas Village Life

Místo, které dýchá historií, kulturou a inovacemi

Lifestyle

Digitálně vymazlená domácnost

MONETA Money Bank

Look for "Advertisement" for example, to find a response
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání
Havas