Novartis zavádí rovnoprávnou rodičovskou dovolenou


14 týdnů placené rodičovské dovolené pro zaměstnance společnosti Novartis. Zaměstnanci mohou čerpat dovolenou při narození i osvojení dítěte


Sdílejte:

Praha, 2. prosince 2020 — Stejné příležitosti a výhody pro oba rodiče při narození dítěte, náhradním mateřství i při adopci a zejména čtrnáct týdnů plně placené dovolené. Takový je od ledna 2021 nově zavedený přístup společnosti Novartis k zaměstnancům, kteří prožívají jeden z nejdůležitějších milníků života. Rovnoprávná plně placená rodičovská dovolená v Novartisu by měla zaměstnancům zajistit stabilitu pro náročné období, rozvíjet rovnoprávnost i podporovat zapojení otců do péče o dítě. Zmíněné výhody jsou dostupné všem zaměstnancům společností skupiny Novartis v České republice a navazují na globální iniciativu společnosti Novartis, která chce pomáhat zaměstnancům oslavovat významné životní chvíle.

Ve výsledku chceme dosáhnout velké kulturní změny, tedy aby péče o děti a rodinu byla skutečně vyvážená a přístupná pro muže i ženy. Dle našeho pohledu je genderová vyváženost pozitivní pro komunity i společnosti, jako je Novartis, a to jak z pohledu životního stylu, tak i zdraví a ekonomiky. Rovnoprávná rodičovská dovolená v rozsahu čtrnácti týdnů plně placené dovolené se v Novartisu vztahuje na všechny naše zaměstnance bez ohledu na pohlaví a sexuální orientaci, poskytuje větší flexibilitu v péči o děti, a tím pádem i více možností ženám realizovat se v jejich kariérách. Věříme, že to bude dlouhodobě přispívat ke zvýšení motivovanosti, loajality a spokojenosti našich zaměstnanců,“ uvedla k rovnoprávné rodičovské dovolené Carolyn Sousa, country prezidentka skupiny Novartis v České republice.

Novartis poskytne zaměstnancům i poradenství před rodičovskou dovolenou a při opětovném zapojení do pracovního procesu. Kromě online materiálů na téma narození dítěte a adopce, interní konzultant ale i i přímý nadřízený je pro zaměstnance oporou, kdy umí poskytnout podporu a informace k tomu, jak rodičovskou dovolenou iniciovat a naplánovat a jak se nejlépe zapojit zpět do pracovního procesu a do týmu po jejím skončení.

Rovnoprávnou čtrnáctidenní placenou rodičovskou dovolenou může zaměstnanec společnosti Novartis využít nejpozději jeden rok od narození nebo adopce dítěte. Čtrnáct týdnů plně placené dovolené mohou zaměstnanci čerpat najednou, či v blocích dle rozhodnutí rodičů, přičemž tuto možnost čerpání mohou využít i rodiče s dětmi narozenými již v roce 2020.


Sdílejte:

Kontakt pro média


E-mail: communication@novartis.com

O společnosti Novartis


Novartis mění budoucnost medicíny, aby zlepšil a prodloužil životy lidí. Jako přední globální farmaceutická společnost využíváme vědu a digitální technologie, abychom vytvořili transformativní léčby a odpověděli na potřeby dnešní medicíny. V prosesu hledání nových léčeb patříme mezi společnosti, které investují nejvíce prostředků do výzkumu a vývoje. Léčivé přípravky Novartis se každoročně dostanou k 800 milionům lidí po celém světě. Stále hledáme cesty, jak rozšířit přístup k našim nejnovějším přípravkům. Novartis po celém světě zaměstnává více než 109 tisíc lidí, více než 140 národností. Více informací na www.novartis.cz.

Kontaktujte nás


Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání