Havas

Zero Waste Week


Do mezinárodní akce Zero Waste Week, tedy týdne snahy minimalizovat produkci veškerého zbytečného odpadu na nulu, jsme se zapojili i my v Havas Village.


Co se týče smýšlení o plastech a jiných nerecyklovatelných materiálech, v tom jsme se světem za jedno, proto jsme už v minulosti například dali na půdě agentury stopku plastovým kelímkům a třídění odpadu je pro nás naprostou samozřejmostí. Také ale víme, že vždycky se to dá dělat ještě o něco lépe, a tak jsme Zero Waste Week pojali jako týden inspirace k novému standardu šetrnějšího zacházení s přírodou.

Od kávovaru jsme odstranili papírové kelímky a inspirovali tak všechny k tomu, aby si pro svou každodenní vzpruhu chodili s vlastním hrnečkem. Spočítali jsme, že během takového týdne jsme planetu ušetřili 1150 kelímků, a hlavně jsme tak alespoň některým připomněli, že z porcelánu nebo skla káva stejně chutná mnohem lépe než z papíru.

Druhým krokem byla minimalizace papírových ubrousků na ruce. Edukací jsme dokázali při každém umytí rukou snížit počet použitých ubrousků pouze na jeden jediný.


Zero Waste ale není jen o odpadu. Je to životní styl a filozofie, která říká, že všechny zdroje by měly být využívány opětovně, stejně jako se tomu děje v přírodě. Je to o sdílení, opravování rozbitého, renovaci a méně kupování nového. Jak udělat ze starého nové třeba ve svém šatníku, nám ukázaly slečny z Bohemian Wanderer. Své vlastní, stále krásné kousky oblečení, které jsme měli chuť poslat na novou misi, jsme si vzájemně vyměnili pod heslem “Swap not shop”.


I když jsme se zatím nedostali na bezodpadový standard světové ikony životního stylu Bey Johnsonové, která svůj roční nerecyklovatelný odpad vměstná do jedné zavařovačky, posunuli jsme dál své vědomí o zbytečnosti některých našich každodenních kroků. Často je lze odstranit velmi jednoduše. Stačí k tomu jen otevřená hlava a chuť být lepší.

Havas Village Life

Who is the Havas DJ?

Havas Village Life

Pět Lemurů pro Havas PR

Česko do toho

Pankáč Trojan jede vlakem na Punkvu

České dráhy

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání
Havas