Zero Waste Week


Do mezinárodní akce Zero Waste Week, tedy týdne snahy minimalizovat produkci veškerého zbytečného odpadu na nulu, jsme se zapojili i my v Havas Village.


Sdílejte:


Co se týče smýšlení o plastech a jiných nerecyklovatelných materiálech, v tom jsme se světem za jedno, proto jsme už v minulosti například dali na půdě agentury stopku plastovým kelímkům a třídění odpadu je pro nás naprostou samozřejmostí. Také ale víme, že vždycky se to dá dělat ještě o něco lépe, a tak jsme Zero Waste Week pojali jako týden inspirace k novému standardu šetrnějšího zacházení s přírodou.

Od kávovaru jsme odstranili papírové kelímky a inspirovali tak všechny k tomu, aby si pro svou každodenní vzpruhu chodili s vlastním hrnečkem. Spočítali jsme, že během takového týdne jsme planetu ušetřili 1150 kelímků, a hlavně jsme tak alespoň některým připomněli, že z porcelánu nebo skla káva stejně chutná mnohem lépe než z papíru.

Druhým krokem byla minimalizace papírových ubrousků na ruce. Edukací jsme dokázali při každém umytí rukou snížit počet použitých ubrousků pouze na jeden jediný.


Zero Waste ale není jen o odpadu. Je to životní styl a filozofie, která říká, že všechny zdroje by měly být využívány opětovně, stejně jako se tomu děje v přírodě. Je to o sdílení, opravování rozbitého, renovaci a méně kupování nového. Jak udělat ze starého nové třeba ve svém šatníku, nám ukázaly slečny z Bohemian Wanderer. Své vlastní, stále krásné kousky oblečení, které jsme měli chuť poslat na novou misi, jsme si vzájemně vyměnili pod heslem “Swap not shop”.


I když jsme se zatím nedostali na bezodpadový standard světové ikony životního stylu Bey Johnsonové, která svůj roční nerecyklovatelný odpad vměstná do jedné zavařovačky, posunuli jsme dál své vědomí o zbytečnosti některých našich každodenních kroků. Často je lze odstranit velmi jednoduše. Stačí k tomu jen otevřená hlava a chuť být lepší.


Sdílejte:
Havas Village Life

Šest Lemurů s Cibulkou 

Awards
Havas Village Life

Havas & Hercules byl jmenován 15krát vítězem na Vega Awards v New Yorku

Awards
Havas Village Life

Global Wellness Day

Better Together
Havas Village Life

Je libo espresso, nebo flat white?

Havas Village Life

Lemur 2021: Čtyři ceny pro Havas PR

Havas PR
Havas Village Life

Pět Lemurů pro Havas PR


Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání