Na pokec s třídicím chatbotem


Jak vzdělávat (nejen) mladé lidi na téma třídění a recyklace odpadu, aby je to bavilo? V případě našeho klienta EKO-KOM jsme sáhli po jedné z forem umělé inteligence, jejíž využití je na vzestupu a nabízí širokou škálu možností: chatbotovi.


Sdílejte:


 

Během dlouholeté spolupráce se společností EKO-KOM se nám již podařilo vybudovat obří bázi uživatelů. Přemýšleli jsme ale, jak oslovit další, především mladší lidi a zábavnou formou, na jednom místě je naučit vše, co by měli vědět o třídění odpadu a recyklaci. Vydali jsme se tedy za nimi tam, kde jsou nejčastěji k zastižení – na Facebook a do jeho aplikace Messenger. Vždyť na Facebooku se dnes běžně pohybuje polovina Česka, přičemž dobrou půlku aktivních uživatelů tvoří právě mladí ve věkové skupině 13–35 let s mírnou převahou něžného pohlaví.

Abychom návštěvníkům stránek předali konkrétní informace, rozhodli jsme se pro formu uzavřené komunikace s virtuálními experty, maskoty Tříďou a PEŤkou, a rozdělili ji do dvou linií: boření mýtů a testování znalostí v kvízu. Náš chatbot využívá předdefinované okruhy podle reálných témat doplněné o gify, videa a vtípky… podobně, jak se lidi mezi sebou baví.

Výhodou tohoto řešení mimo jiné je, že nám umožňuje sbírat kontakty na fanoušky, s nimiž pak můžeme dále cíleně komunikovat.

Kdokoliv přijde buď na facebookové, nebo webové stránky EKO-KOM www.samosebou.cz, uvidí po pravé straně chatovací okno a může začít.


Sdílejte:
Innovation

Google oslavuje kulturní dědictví České republiky a již podruhé s námi

GOOGLE
Innovation

Za MONETA Money Bank teď mluví čísla

MONETA Money Bank
Innovation

Jste připraveni na metaverse?

Prosumer report
Innovation

Havas umí canvas! Ideální formát, který vtáhne a nepustí!

EKO-KOM
Innovation

Česká republika v hledáčku YouTube Shorts

GOOGLE
Innovation

Patálie v novém designu

UNIQA

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání