Jizerská 50 v Google Street View


To byla jízda! Konkrétně první jízda Street View Trekkeru na sněžném skútru v Česku. Že neznáte Trekker? Přeci to zařízení Googlu se spoustou čoček, které snímá ulice, abyste se mohli lépe zorientovat. Tentokrát jsme ho ale s Googlem a agenturou RAUL nasadili na trasu Jizerské 50 a byla z toho jízda hlavně mediální.


Sdílejte:

Asi jste si taky všimli: Google a další globální internetové společnosti v posledních letech čelí změně vnímání. Média často informují o jejich sporech s vládami či regulátory. Zabránit tomu nelze, ale můžete to vyvážit něčím pozitivním. Kontroverzní obraz můžou pozměnit projekty, které jsou lokálně relevantní a ukazují, že i takhle velké společnosti záleží na místním kulturním dědictví.

Oblíbená a nekontroverzní služba Street View pomáhá uchovat kulturní a přírodní dědictví z celého světa ve svých Speciálních sbírkách. Aby zpráva o nasnímání trasy tradičního běžkařského závodu byla pro média co nejpřitažlivější, spojil se Google poprvé v ČR s místním partnerem, agenturou RAUL, organizátorem sportovních akcí, která sama Street View snímky pořídila.

Projekt byl rozfázován do několika částí, takže některá média o něm informovala opakovaně. Výsledek? Spojení oblíbeného závodu se zajímavou technologií přineslo české pobočce Google jednu z největších vln pozitivní publicity: 70 mediálních výstupů s OTS* přes 30 milionů (z toho pět televizních a pět rozhlasových reportáží).

A bylo z toho taky první místo v soutěži PR kampaní Lemur v kategorii Technologie a IT. Takže díky RAULovi, díky Lemurovi a těšíme se na další projekty s Googlem!

*OTS = Opportunity to see


Sdílejte:
Innovation

Google oslavuje kulturní dědictví České republiky a již podruhé s námi

GOOGLE
Innovation

Za MONETA Money Bank teď mluví čísla

MONETA Money Bank
Innovation

Jste připraveni na metaverse?

Prosumer report
Innovation

Havas umí canvas! Ideální formát, který vtáhne a nepustí!

EKO-KOM
Innovation

Česká republika v hledáčku YouTube Shorts

GOOGLE
Innovation

Patálie v novém designu

UNIQA

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání