Ilegální oslava


Píše se rok 2013. Ruský parlament schvaluje tzv. „anti gay“ zákon a ten se postupně stává účinným bičem na práva a kulturu LGBT komunity v Rusku. Od té doby ho kritizují lidskoprávní organizace, protože vede k rostoucím projevům homofobního násilí a jeho ospravedlňování.


Sdílejte:

Momenty plné emocí


Amnesty International chtěla zvýšit povědomí o tomto absurdním zákoně za hranicemi Ruska. Rozhodli jsme se využít popularity mistrovství světa ve fotbale, které se konalo právě v této zemi. Jak bývá zvykem, při fotbale jsou hráči z národních týmů vidět i v poměrně intimních pozicích. Momenty plné emocí patří ke koloritu fotbalových hřišť, zejména při oslavě gólu. A teď to mělo být najednou pro hráče nebezpečné. Podle „anti gay“ zákona mohou totiž za takové projevy dostat pokutu, být deportováni nebo dokonce uvězněni.

Problém menšiny jsme přihráli do hledáčku většiny.


Takže jsme nafotili modely, kteří jako by z oka vypadli konkrétním hráčům, třeba Antoinovi Griezmannovi z Francie. A díky postprodukci vyvolali dojem, že obrázky jsou ze skutečného zápasu. Pak už stačilo 100 tisíc výtisků 3 renomovaných časopisů a tahle neotřelá PR kampaň byla venku. Lidem mimo Rusko byl „anti gay“ zákon neznámý a vlastně dost vzdálený. Tak teď už snad není. Problém menšiny jsme přihráli do hledáčku většiny.

A skórovali jsme i tím, že se kampaň kvalifikovala mezi výjimečné reklamy otištěné v prestižním časopisu Lürzer’s Archive. Kampaň získala také zlato na EPICA AWARDS.


Sdílejte:
Society

Víno nad zlato: Wine Management nabízí chutné investice 

Wine Managment
Society

Spuštění globální kampaně pro Michelin na třech kontinentech

Michelin
Society

Vyprávíme příběhy firem, které rostou s pomocí Googlu

GOOGLE
Society

Téma roku: kovy

EKO-KOM
Society

Jak třídíme obsah, aby lidé víc třídili odpad

EKO-KOM
Society

Dycky třiďte!

EKO-KOM

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání