Havas

Elektro otroci


Elektromobilita nás válcuje ze všech stran. Elektrokola, elektrokoloběžky, elektroauta. Tenhle nastupující fenomén doby elektrické mění způsob dopravy jako máloco. Pod tlakem médií a masírkou reklamy mohou mít lidé dojem, že pořízení auta na elektřinu je něco jako udělat dobrý skutek. Ale je tomu tak doopravdy?

Naší kampaní pro Amnesty International jsme si chtěli posvítit na temnou stránku téhle „zelené“ technologie. Zaměřili jsme se při tom na podmínky, za jakých se těží jeden ze stěžejních surových materiálů používaných při výrobě baterií, a to kobalt.

V kobaltových dolech Demokratické republiky Kongo totiž horníci, z nichž třetina jsou děti, pracují v nelidských podmínkách, ne nepodobných otročení ve středověku. Naše poselství, že baterie elektromobilů spotřebovávají životy těch, kteří otročí v kobaltových dolech, dokumentují autentické fotky z konžských dolů doplněné grafikou vybitých baterií. Pozornost upoutala i na světové soutěži Cannes Lions 2019, kde byla publikována v „Cannes Issue“ prestižního časopisu Lürzer’s Archive Vol. 3-19.

Havas Village Life

Bubny vítězství

Society

Ilegální oslava

Amnesty International
Society

Festival pro celou rodinu. Nálepka nenálepka

Prague Pride

Look for "Advertisement" for example, to find a response
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání
Havas