Máš to za pár


Populace stárne, seniorů přibývá a zároveň s tím je většina lidí (mladších než oni) zrovna nemusí. Je to smutné, ale čísla to potvrzují. Projekt „Máš to za pár“ měl upozornit na klesající respekt ke starší generaci v Česku a podpořit Domov Sue Ryder věnující se péči o seniory.


Sdílejte:


V ojedinělém konceptu jsme propojili nadlinkovou komunikaci se sociálními médii a PR, díky čemuž se podařilo při minimálním rozpočtu vytvořit intenzivní dvouměsíční kampaň.

Nejdřív se na několika billboardech v Praze objevily tváře zoufalých starců. Obrázky jsme rozeslali médiím společně se statistikami o postavení seniorů. Vznikla první vlna článků a reportáží, které na internetu vyvolaly bouřlivou debatu. Vybrali jsme neslušné komentáře a jako graffiti je nasprejovali na billboardy přes tváře starých lidí. Upravené vizuály jsme znovu poslali novinářům a vyvolali tím další vlnu publicity.


Závěrečná fáze spoléhala na malý sociální experiment. V pražském metru jsme točili babičku, která nemůže překonat schody, a čekali, kdo z kolemjdoucích jí pomůže. Asi tušíte, jak to dopadlo: Drtivá většina lidí ji bezohledně míjela. Video zhlédli desetitisíce lidí a všechno vygradovalo odhalením, že seniorkou byla ve skutečnosti mladá herečka Jana Stryková. Její odmaskování doprovázel jasný vzkaz: I mladí lidé budou jednou staří.


Tím už naše mise skončila. O projektu informovala většina hlavních českých médií včetně rádia a televize. Podařilo se rozproudit živou debatu na téma respekt ke stáří, o čemž svědčí i nadprůměrný počet příspěvků na Facebooku a v diskusních fórech pod články.


Sdílejte:
Society

Víno nad zlato: Wine Management nabízí chutné investice 

Wine Managment
Society

Spuštění globální kampaně pro Michelin na třech kontinentech

Michelin
Society

Vyprávíme příběhy firem, které rostou s pomocí Googlu

GOOGLE
Society

Téma roku: kovy

EKO-KOM
Society

Jak třídíme obsah, aby lidé víc třídili odpad

EKO-KOM
Society

Dycky třiďte!

EKO-KOM

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání