Prison exit: tohle není hra


Severní Korea, teroristické útoky, uprchlická krize... Kdo by měl chuť myslet ještě na těžký život vězňů v Rusku, když se na nás valí takové množství špatných zpráv. S Amnesty International, která situaci dlouhodobě monitoruje, jsme si přesto stanovili smělý cíl: dosáhnout osvobození ruských politických vězňů.


Sdílejte:

360° interaktivní zážitek „přímo“ z ruského vězení


K tomu jsme potřebovali upoutat pozornost, vzbudit solidaritu a získat dostatečné množství podpisů pod petici. Proto jsme nabídli 360° interaktivní zážitek „přímo“ z ruského vězení. Na Prisonexit.org se ocitáte v kůži čerstvě odsouzeného vězně svědomí, rozhlížíte se a „kápo cely“ vás jako zelenáče seznamuje s tím, co vás čeká a nemine. Chcete ven, ale nejde to. Je to ještě hra?


Website pro podepsání výzvy


Roli odsouzeného si mohli vyzkoušet také návštěvníci českých hudebních festivalů. Na stáncích Amnesty jim ruské vězení zprostředkovaly 3D brýle pro virtuální realitu.


Interaktivní zážitek vydal za tisíc slov. Podařilo se vyvolat zájem médií, lidé video sdíleli mezi sebou a hlavně neváhali s podpisem petice. Díky 11 000 podpisů se Amnesty International podařilo vytvořit na ruskou vládu tlak, který pomohl ke skutečnému propuštění jednoho z vězňů.


Sdílejte:
Society

Víno nad zlato: Wine Management nabízí chutné investice 

Wine Managment
Society

Spuštění globální kampaně pro Michelin na třech kontinentech

Michelin
Society

Vyprávíme příběhy firem, které rostou s pomocí Googlu

GOOGLE
Society

Téma roku: kovy

EKO-KOM
Society

Jak třídíme obsah, aby lidé víc třídili odpad

EKO-KOM
Society

Dycky třiďte!

EKO-KOM

Zadejte např. "Havas Prague" a hledejte ve výsledcích.
Stiskněte klávesu Enter pro vyhledávání